تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

مسائل بانکی و ایجاد خط پرواز مستقیم میان تهران و ژوهانسبورگ

محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل صبح قزوین در دیدار با سارا دین، رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران، بر لزوم تلاش مسئولانه برای حل مسائل مربوط به همکاری‌های بانکی بین دو کشور و ایجاد خط پرواز مستقیم میان تهران و ژوهانسبورگ تأکید کرد.

در پی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای اعزام یک هیات تجاری- بازاریابی به سرپرستی غلامحسین شافعی رئیس صبح قزوین در تاریخ ۲۴ لغایت ۲۸ تیرماه سال جاری به کشور آفریقای جنوبی امروز محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل صبح قزوین با خانم سارا دین، رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

معاون امور بین‌الملل صبح قزوین در این دیدار با تشریح ویژگی‌های مهم اقتصادی کشور آفریقای جنوبی و ظرفیت‌های همکاری ایران و آفریقای جنوبی، بر لزوم تلاش مسئولانه برای حل مسائل مربوط به همکاری‌های بانکی دو کشور و ایجاد خط پرواز مستقیم میان تهران و ژوهانسبورگ تأکید کرد.

 رایزن بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران نیز در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به دستاوردهای مثبت سفر هیات صبح قزوین به آفریقای جنوبی، حوزه‌های دارو، صنایع غذایی، انرژی، گردشگری سلامت و لوازم‌خانگی را از زمینه‌های مساعد برای توسعه همکاری‌های دو کشور عنوان کرد که در جریان این سفر می‌تواند موردنظر فعالان اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی قرار گیرد.

در جریان این دیدار، طرفین توافق کردند برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در جهت نیل به اهداف هیات تجاری و همچنین بهره‌برداری بهینه تجار از این سفر، نهایت همکاری را داشته باشند.

همچنین مقرر شد صبح قزوین در ترکیب هیات تجاری اعزامی به آفریقای جنوبی، از ظرفیت تمام تشکل‌های مرتبط و شرکت‌های خصوصی توانمند ایرانی و اتاق‌های استانی بهره‌برداری کند.

وابسته بازرگانی سفارت آفریقای جنوبی در تهران نیز اعلام کرد از هرگونه حمایت و کمک در این راستا دریغ نخواهد کرد تا روابط اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی بیش‌ازپیش شکوفا شود.